Trwa nabór do grupy dla nastolatków w wieku licealnym
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
Uzależnienie od komputera i internetu

Uzależnienie od komputera i Internetu – zagrożenie cywilizacyjne XXI wieku

Uzależnienie od komputera jest bardzo często bagatelizowane. Wraz z postępem technologicznym i możliwościami, jakie daje komputer, trudno wyobrazić sobie życie bez dostępu do sieci czy elektroniki. Niestety, granica pomiędzy normalnością i „zdrowym” trybem korzystania z urządzeń elektronicznych, a nadmiarowością, jest bardzo cienka. Podobnie jak z innymi uzależnieniami, powrót do normalności wymaga skorzystania ze wsparcia – sprawdź, jak możemy pomóc osobie uzależnionej od komputera w Serdecznym Centrum Psychoterapii. Zdecyduj się na profesjonalne i kompleksowe leczenie uzależnienia od komputera swojej osoby lub kogoś z bliskich.

 

Uzależnienie od komputera – przyczyny i objawy

Bardzo łatwo wskazać przyczyny uzależnienia od Internetu oraz gier komputerowych. Osoba uzależniona przy komputerze spędza wiele godzin dziennie (np. gry komputerowe, komunikatory, czaty, przeglądanie Internetu), stopniowo tracąc poczucie czasu i zaniedbując codzienne obowiązki.

Najpopularniejsze objawy uzależnienia od komputera i Internetu to m.in.:

 • brak poczucia czasu,
 • pogorszone samopoczucie,
 • zaburzenia lękowe,
 • nadmierne pobudzenie,
 • bezsenność,
 • tiki nerwowe,
 • zaburzenia mowy,
 • odseparowanie społeczne.

 

Czym grozi uzależnienie od komputera i Internetu?

Uzależnienie od komputera niesie w sobie poważne konsekwencje, np.:

 • pogorszenie stanu zdrowia,
 • zaniedbywanie życia osobistego,
 • zaniedbywanie codziennych obowiązków (rodzina, szkoła, praca),
 • odseparowanie od kontaktów społecznych,
 • pogarszający się wzrok,
 • przykurcze i zanik mięśni.

 

Uzależnienie od komputera i Internetu – skutki

Jeżeli uświadamiasz sobie, że jesteś osobą uzależnioną od komputera lub Internetu, a może problem z uzależnieniem ma ktoś z Twoich bliskich – konieczne jest profesjonalne leczenie. Jeżeli nie wiesz, jak leczyć uzależnienie od komputera u dzieci i dorosłych – zgłoś się do Serdecznego Centrum Psychoterapii.

Uzależnienie od gier komputerowych u dzieci leczy się w ten sam sposób, co u osób dorosłych. Co do zasady, leczenie uzależnienia od komputera wygląda podobnie, jak inne terapie uzależnień.

Jeżeli osoba uzależniona zdecyduje się na terapię w naszym ośrodku leczenia uzależnień, psychoterapeuci uświadomią jej istnienie problemu. Pacjent Serdecznego Centrum Psychoterapii zacznie rozumieć sytuację, analizować problem i uczyć się żyć w trzeźwości – bez spędzania wielu godzin przed komputerem czy smartfonem. Oczywiście leczenie uzależnienia od komputera nie oznacza, że uzależniony nie może w ogóle korzystać z tych urządzeń. Jest to możliwe, ale wyłącznie pod kontrolą i na ściśle określonych zasadach.

Zaufaj specjalistom Serdecznego Centrum Psychoterapii. Pomagamy przy wielu uzależnieniach, w tym uzależnieniu od komputera i Internetu. Niech komputer i smartfon będą tylko przydatnymi narzędziami w pracy czy życiu osobistym. Nie pozwól, aby zawładnęły życiem Twoim lub kogoś z Twoich bliskich. Zgłoś się po pomoc!

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

blank

Marta Studzińska

Psycholog, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Jako specjalista pracuję w obszarach: profilaktyki i terapii uzależnień chemicznych i behawioralnych, trudności emocjonalnych i interpersonalnych, zaburzeń lękowych i depresyjnych, przeciążenia stresem, rozwoju osobistego

Dowiedz się więcej
Iwona Ciesielska - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Iwona Ciesielka

Psycholog, psychoterapeutka

Pracuję z młodzieżą i dorosłymi, oferuję pomoc psychologiczną i psychoterapię w oparciu o specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie

Dowiedz się więcej
blank

Karolina Gniewek

Pedagog, psychoterapeutka

Specjalizuję się w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz DDA

Dowiedz się więcej
Joanna Tokarz - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Joanna Tokarz

Psycholog, Psychoterapeutka, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Specjalizuję się w pomaganiu osobom cierpiącym z powodu różnych kryzysów życiowych (typu problemy relacyjne, małżeńskie, rodzicielskie) zaburzeń depresyjnych, nerwicowych, zaburzeń osobowości, oraz osób uzależnionych i ich rodzin (współuzależnienie, DDA).

Dowiedz się więcej
blank

Agata Jurczak

Pedagog, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych i od zachowań, z dziećmi z rodzin alkoholowych, nastolatkami doświadczającymi kryzysów rozwojowych i emocjonalnych. Pracuję także z dorosłymi uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu.

Dowiedz się więcej

Zapisz się na wizytę

RODO

Polityka prywatności