Trwa nabór na wakacyjne warsztaty rozwojowe dla dzieci w wieku 7-12 lat.
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
Terapia uzależnień - online - Nowy Sącz

Terapia uzależnień – najważniejszy krok w walce z alkoholizmem i innymi nałogami

Wydaje Ci się, że jesteś osobą uzależnioną, a może z nałogiem walczy ktoś z Twoich bliskich? Jeżeli tutaj jesteś, najwyraźniej rozumiesz lub zaczynasz rozumieć, że nałóg niszczy nie tylko Ciebie (osobę uzależnioną) ale i Twoich bliskich. Pierwszy krok już za Tobą, czas na podjęcie kolejnych działań. Terapia uzależnień to kompleksowy model leczenia uzależnienia od alkoholu, narkotyków, ale też innych nałogów (m.in. uzależnienia od hazardu, komputera, Internetu, zakupów czy seksu itp.). Sprawdź, jak w powrocie do normalnego, szczęśliwego i wolnego od nałogowych schematów życia może pomóc Ci Serdeczne Centrum Psychoterapii.

 

Na czym polega terapia uzależnień?

Rozważanie decyzji o leczeniu jest tematem trudnym, zwłaszcza, że wielu uzależnionych pacjentów obawia się pobytu w zamkniętej placówce. Zwykle nie dopuszczają oni też do siebie myśli, że mają problem z uzależnieniem. Tak naprawdę terapia uzależnień to szereg skutecznych metod zatrzymania uzależnienia na różnych jego etapach, których pacjent nie powinien się obawiać – znacznie łatwiej będzie przejść je z terapeutą.

Cel jest jeden – wyzwolić się od nałogowych schematów funkcjonowania, które destabilizują Twoje życie i wprowadzają w nie destrukcję. Skuteczne leczenie uzależnienia skutkuje poprawą, jakości życia i stanu zdrowia; co pozwala osobie uzależnionej wrócić do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Z Twoją zmianą zyskują Twoi bliscy.

Terapia uzależnień to różne oddziaływania psychoterapeutyczne (m.in. indywidualna i grupowa psychoterapia, psychoedukacja czy treningi umiejętności społecznych/emocjonalnych…). U osób uzależnionych rzadziej stosuje się leczenie farmakologiczne, raczej jest ono dodatkiem do pracy psychoterapeutycznej (np. przy trudnościach w utrzymaniu abstynencji, wahaniach nastroju, czy podczas detoksykacji).

 

Czym jest terapia uzależnień?

Nasze prywatne Centrum Psychoterapii pomaga m.in. osobom:

Serdeczne Centrum Psychoterapii oferuje kompleksową pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych i nałogowych zachowań.

 

Profesjonalna psychoterapia leczenia uzależnień. Dlaczego warto wybrać nasze Centrum Psychoterapii i Terapię Uzależnień?

W Serdecznym Centrum Psychoterapii niesiona jest kompleksowa pomoc z zakresu terapii uzależnień. Stacjonarnie działamy na terenie Nowego Sącza; nie zamykamy się jednak na pacjentów uzależnionych z innych miast Małopolski, a nawet całego kraju i z zagranicy (terapia uzależnień on-line).

Sprawdź rekomendacje od naszych byłych pacjentów, którzy uczą się żyć w trzeźwości, zaufali naszym specjalistom, a dzięki czemu zyskali nową jakość życia.

 

Leczenie uzależnień – Nowy Sącz, Limanowa, Gorlice, Kraków i okolice – online i stacjonarnie

Centrum Psychoterapii i Leczenia Uzależnień jest otwarte również dla Ciebie i Twoich bliskich. Pomagamy nie tylko osobom uzależnionym, ale też współuzależnionym, czy ich rodzinom.
Serdeczne Centrum Psychoterapii prowadzi konsultacje i zajęcia – indywidualne oraz grupowe – dla osób uzależnionych oraz ich rodzin.

Terapia uzależnień w tej formie jest skuteczna nawet w 8 na 10 przypadków.

 

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

Joanna Tokarz - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Joanna Tokarz

Psycholog, Psychoterapeutka, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Specjalizuję się w pomaganiu osobom cierpiącym z powodu różnych kryzysów życiowych (typu problemy relacyjne, małżeńskie, rodzicielskie) zaburzeń depresyjnych, nerwicowych, zaburzeń osobowości, oraz osób uzależnionych i ich rodzin (współuzależnienie, DDA).

Dowiedz się więcej

Marta Studzińska

Psycholog, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Jako specjalista pracuję w obszarach: profilaktyki i terapii uzależnień chemicznych i behawioralnych, trudności emocjonalnych i interpersonalnych, zaburzeń lękowych i depresyjnych, przeciążenia stresem, rozwoju osobistego

Dowiedz się więcej

Agata Jurczak

Pedagog, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych i od zachowań, z dziećmi z rodzin alkoholowych, nastolatkami doświadczającymi kryzysów rozwojowych i emocjonalnych. Pracuję także z dorosłymi uzależnionymi od alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu.

Dowiedz się więcej
Iwona Ciesielska - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Iwona Ciesielka

Psycholog, psychoterapeutka

Pracuję z młodzieżą i dorosłymi, oferuję pomoc psychologiczną i psychoterapię w oparciu o specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie

Dowiedz się więcej

Karolina Gniewek

Pedagog, psychoterapeutka

Specjalizuję się w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi oraz DDA

Dowiedz się więcej

Zapisz się na wizytę

Ładowanie...

Dokonując rezerwacji na stronie serdecznecentrum.pl oświadczasz, że zgadzasz się z postanowieniami polityki prywatności oraz z regulaminem świadczenia usług

RODO

Polityka prywatności