Trwa nabór na wakacyjne warsztaty rozwojowe dla dzieci w wieku 7-17 lat.
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00

Gabinet online

Za granicą

Tę formę wsparcia dedykujmy przede wszystkim polskim emigrantom. Tym, którzy czują potrzebę pomocy ze strony kogoś, kto doskonale zrozumie nie tylko ich język, ale i to, co przeżywają.

Dla kogo

Z psychoterapii online korzystają najczęściej również osoby z małych miast, z brakiem możliwości dojazdu lub osoby chore i niepełnosprawne.

Terapia łączona

Nasi stali Klienci terapii stacjonarnej również korzystają naprzemiennie z opcji terapii online. W okresach wzmożonej infekcyjności zalecamy tę formę terapii

Pomagamy na emigracji

Nasza wieloletnia praktyka zawodowa pokazała nam, że osoby przebywające na emigracji zmagają się z wieloma trudnościami.
 • uzależnienia,
 • zwiększone poczucie osamotnienia,
 • poczucie izolacji,
 • poczucie krzywdy,
 • problemy w bliskich relacjach,
 • depresja,
 • stany lękowe lub/i napady paniki,
 • obniżone poczucie własnej wartości,
 • zaburzenia snu,
 • przewlekły stres,
 • przygnębienie i apatia.
...i w Polsce
Wszystkie wymienione wyżej trudności dotyczą również Polaków mieszkających w Polsce.
Jednak problem izolacji od Ojczyzny, rodziny i znajomych dodatkowo pogłębia te stany psychiczne i przeżywane cierpienie.

Możemy pomóc!

Zapisz się do wybranego terapeuty poprzez nasz kalendarz online.
blank

Czy terapia online może być równie skuteczna jak stacjonarna?

Posłuchaj, co na ten temat mówi współzałożycielka Serdecznego Centrum Psychoterapii - Joanna Tokarz. Kliknij w grafikę obok, by odsłuchać podcast!
Czy terapia online może być skuteczna?

Jak to działa

Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości dotyczące sesji online, to również możemy o nich porozmawiać wcześniej. Zadzwoń do naszego centrum, odpowiemy na Twoje pytania.

 +48 786 804 400

[email protected]

Gwarantujemy spokój i prywatność podczas sesji online, jak również pełną uważność ze strony terapeuty. Mamy bardzo dobre łącze internetowe, które zapewnia wysoką jakość połączenia. Korzystamy z technologii Skype.

Zachęcamy, abyś również podłączył się do Internetu zapewniającego płynność przesyłu obrazu i głosu podczas sesji. Najlepiej usiądź blisko routera wifi lub podłącz się kablem.

Jakość Profesjonalizm Serdeczność

Krok po kroku

Wskazówki dla klientów terapii online

Terapia online to wygodny i przyjemny sposób na  otrzymanie pomocy psychologicznej w zaciszu własnego domu. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możesz sprawić, że sesja terapii online przebiegnie spokojnie. Oto kilka ważnych kroków:

1.

Przed pierwszą sesją:

Zarezerwuj 10–20 minut, aby zapoznać się z kwestiami dotyczącymi dostępu do połączenia wideo, jeśli wybrany komunikator jest dla Ciebie nowością. Przetestuj go i upewnij się, że działa, przed rozpoczęciem sesji.

2.

Zminimalizuj rozpraszanie uwagi:

Wybierz spokojne otoczenie, wolne od rzeczy i dźwięków, które mogą Cię rozpraszać. Poinformuj członków rodziny i współlokatorów, że będziesz mieć prywatne połączenie. Poproś ich o wyłączenie muzyki i telewizji, aby ci to nie przeszkadzało.

3.

Bądź przygotowany

Dokładnie sprawdź połączenie internetowe. Upewnij się, że urządzenie jest naładowane i / lub ładowarka znajduje się w pobliżu. Polecamy skorzystanie ze słuchawek w celu uzyskania lepszej jakości dźwięku, ale nie są one wymagane. Jeśli planujesz używać słuchawek, sprawdź wcześniej czy mikrofon i słuchawki działają. I czy są dopasowane do urządzenia, którego planujesz używać.

4.

Zoptymalizuj połączenie:

Wybierz spokojne otoczenie, wolne od rzeczy i dźwięków, które mogą Cię rozpraszać. Poinformuj członków rodziny i współlokatorów, że będziesz mieć prywatne połączenie. Poproś ich o wyłączenie muzyki i telewizji, aby ci to nie przeszkadzało.

5.

Zachowa spokój:

Problemy techniczne niezależne od nas są normalne, gdy wszyscy dostosowują się do nowej sytuacji. W razie awarii miej pod ręką telefon, aby móc wspólnie rozwiązać problem lub w tej formie dokończyć sesję, jeśli komunikator nie zadziała.

6.

Ułóż się wygodnie:

Usiądź z ulubionym kocem, filiżanką ciepłej herbaty, chusteczkami w razie potrzeby i swoim zwierzakiem (jeśli jest przyjazny i spokojny). Jeśli Twój zwierzak jest intensywny, pomyśl, jak na ten czas zadbać o swoją przestrzeń.

7.

Połącz się i normalnie

patrz w oczy terapeuty, a nie w kamerę lub własną twarz. Traktuj to jak zwykłą sesję! Możesz być zaskoczony, gdy uświadomisz sobie, że sesje wideo są tak samo osobiste i bezpieczne, jak te standardowe i zupełnie zapomniałeś w trakcie, że była to sesja online.

Umów się na wizytę

RODO

Polityka prywatności