Trwa nabór do grup: rozwoju osobistego dla dorosłych, dla nastolatków w wieku licealnym oraz na grupę dla osób uzależnionych (sob 12-13.30).
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
Problemy szkolne - terapia

Problemy szkolne – terapia dla dzieci i młodzieży

Jako rodzic na pewno chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się jak najlepiej. Niestety, problemy szkolne dzieci nie są niczym rzadkim. Raz uczeń ma kłopot z przyswojeniem materiału, innym razem nie nadąża za klasą i rozwija się wolniej, a kolejnym ma konflikt z rówieśnikami czy nauczycielami. Jeżeli uważasz, że Twoje dziecko ma problemy szkolne, zgłoś się do Serdecznego Centrum Psychoterapii. Najlepsze rezultaty daje terapia dzieci z problemami szkolnymi z naszymi psychoterapeutami. W przypadku trudniejszych zachowań można poprosić także o spotkanie z psychiatrą dziecięcym.

 

Problemy szkolne uczniów

Problemy szkolne młodzieży oraz dzieci są bardzo różne. Zaliczyć należy do nich między innymi następujące choroby i trudności:

 • Dysleksja – trudności w nauce pisania i czytania;
 • ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Dzieci mają problemy z koncentracją i są nadpobudliwe;
 • ADD – deficyt uwagi. Dzieci są spokojne, ciche i mają trudności, żeby dokończyć interesujące ich rzeczy;
 • Zespół Tourette’a – tiki głosowe i ruchowe (m.in. pochrząkiwanie, mlaskanie, ruszanie ramionami, ruszanie głową, grymasy). Dzieci mogą mieć przy tym zaburzenia koncentracji i być nadpobudliwe;
 • Zaburzenia integracji sensorycznej – układ nerwowy nieprawidłowo przetwarza informacje płynące ze zmysłów. Dzieci są nadwrażliwe bądź mają obniżoną wrażliwość na bodźce;
 • Dyspraksja – syndrom niezdarnego dziecka. Zaburzenie koordynacji ruchowej (np. problemy ze złapaniem piłki, jazdą na rowerze, ubieraniem).

 

Przyczyny problemów szkolnych dzieci

Podobnie jak problemy szkolne dzieci są bardzo różne, tak samo zróżnicowane są ich przyczyny, np.:

 • problemy rodzinne,
 • trudności z aklimatyzacją wśród rówieśników,
 • nadmierna presja,
 • czynniki cywilizacyjne,
 • problemy emocjonalne,
 • kłopoty ze skupieniem uwagi,
 • przyczyny biologiczne (np. obciążenia genetyczne, uszkodzenia układu nerwowego, trudności okołoporodowe, przebyte choroby, urazy mózgu, wady słuchu i wzroku, zaburzenia ruchowe, nerwice, upośledzenie umysłowe),
 • przyczyny społeczne i środowiskowe (np. dorastanie dziecka w dysfunkcyjnej rodzinie, brak jednego lub obojga rodziców, przemoc domowa, patologie wewnątrz rodziny, błędy wychowawcze),
 • traumatyczne doświadczenia.

 

Terapia dzieci z problemami szkolnymi

Jako rodzic uważnie obserwuj swoje dziecko i nie wywieraj na nim niepotrzebnej presji. Jeżeli zauważysz, że ma ono problemy szkolne, zgłoś się do Serdecznego Centrum Psychoterapii, gdzie przyjrzy mu się psychoterapeuta. Specjalista pozna dziecko, określając poziom oraz zakres jego umiejętności i zdolności. Podczas konsultacji określi także obszary, które przyczyniają się do niepowodzeń szkolnych.

W Serdecznym Centrum Psychoterapii pomagamy dzieciom z różnymi problemami szkolnymi (m.in. dysleksja, dysortografia, dysgrafia, dyskalkulia, ADD, ADHD, kłopoty z koncentracją, skupieniem uwagi itp.). Psychoterapeuta pomoże Wam znaleźć przyczyny problemów i rozpocznie terapię, która im zaradzi.

 

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

Terapeutka

Beata Nidecka

Psycholog, pedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel akademicki

Pomagam w obszarach problemów wychowawczych, szkolnych, zachowania autoagresywne (samookaleczenia), depresji, akceptacji siebie, wsparcie dzieci i młodzież, partnerów gdzie w rodzinie występuje uzależnienie od alkoholu.

Dowiedz się więcej
Joanna Tokarz - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Joanna Tokarz

Psycholog, Psychoterapeutka, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Specjalizuję się w pomaganiu osobom cierpiącym z powodu różnych kryzysów życiowych (typu problemy relacyjne, małżeńskie, rodzicielskie) zaburzeń depresyjnych, nerwicowych, zaburzeń osobowości, oraz osób uzależnionych i ich rodzin (współuzależnienie, DDA).

Dowiedz się więcej
Małgorzata Wajda - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Małgorzata Wajda

Psycholog, psychoterapeutka

Oferuję specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie kliniczne w zakresie diagnozy i terapii chorób oraz zaburzeń psychicznych

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Katarzyna Kosińska-Klakla

Psycholog dziecięcy

Pomagam w obszarach: trudności wychowawczych, zrozumienia i regulacji emocji, odszukiwaniu potrzeb stojących za zachowaniem dzieci i młodzieży, wsparcia w budowaniu bliskiej relacji z dzieckiem, odkrywania zasobów zarówno dziecka, jak i rodzica

Dowiedz się więcej
Elżbieta Kulak - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Elżbieta Kulak

Psycholog, psychoonkolog

Pomagam w odkrywaniu siebie oraz własnej drogi, zrozumieniu emocji, odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej oraz w żałobie

Dowiedz się więcej
blank

Beata Bulzak

Psycholog, pedagog, psycholog transportu

Udzielam odpowiednich wskazówek, metod wychowawczych, aby relacja rodzic – dziecko oparta była na szacunku, zrozumieniu, a komunikacja w rodzinie przebiegała prawidłowo.

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Agata Mazur-Matczyńska

Psycholog

Zajmuje się pomocą psychologiczną, diagnozą dzieci i młodzieży, terapią, mediacją. Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Dowiedz się więcej
Edyta Zychowicz - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Edyta Zychowicz-Nika

Psycholog, psychoterapeuta w procesie certyfikacji

Oferuję indywidualne podejście do każdego Człowieka, dyskrecję, szacunek dla różnych doświadczeń i przeżyć, towarzyszenie w procesie zmiany.

Dowiedz się więcej
Anna - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Anna Kacprzycka- Gaworucha

Pedagog specjalny, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię głównie w nurcie psychodynamicznym i systemowym. Dobieram sposób pracy do indywidualnych potrzeb osób zgłaszających się na terapię.

Dowiedz się więcej

Zapisz swoje dziecko na psychoterapię

RODO

Polityka prywatności