786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
Konsultacje psychologiczne - Online i stacjonarnie

Konsultacje psychologiczne - Twoje pierwsze spotkanie z psychologiem

Jeśli zastanawiasz się, czy nie potrzebujesz pomocy bądź wsparcia psychologicznego, najprawdopodobniej jesteś osobą, która powinna skontaktować się ze specjalistą.

Zanim jednak podejmiecie wspólną pracę – daj mu się lepiej poznać. Służą temu tzw. konsultacje psychologiczne. To spotkania konieczne do rozpoczęcia współpracy.

Podczas konsultacji psycholog wstępnie rozpozna Twoją sytuację oraz towarzyszące Ci potrzeby. Im bardziej otworzysz się podczas konsultacji psychologicznych, tym psycholog szybciej zdiagnozuje Twoje problemy; a to pozwoli mu pokierować Cię we właściwą stronę – wspólnie zdecydujecie o dalszym postępowaniu i wyznaczycie cele do pracy.

 

Dla kogo konsultacje psychologiczne?

Jeśli zastanawiasz się nad wizytą w gabinecie psychologa, zrób to! Porozmawiaj ze specjalistą. Zgłoszenie się po pomoc, to oznaka siły i odpowiedzialności a nie wstydu i słabości! Na początku czekają Cię konsultacje psychologiczne/ diagnostyczne. Pamiętaj, że podobnie jak lekarz nie może rozpocząć leczenia bez postawienia diagnozy, tak i psycholog nie pomoże Ci rozwiązać trudności, jeżeli nie dasz mu się lepiej poznać.

 

Wstępna konsultacja psychologiczna jest niezbędna do rozpoczęcia wspólnej pracy. Natura Twojego problemu może być bardzo różna – wsparcie psychologa jest bezcenne przy wielu troskach i problemach. Psycholog pokieruje Cię zarówno w kwestiach osobistych, rodzinnych jak i zawodowych. Do psychologa możesz zgłosić się zarówno osobiście jak i z kimś bliskim/ znaczącym (np. na terapię małżeńską czy psychoterapię rodzinną).

Możesz też zgłosić się podając konkretny problem lub jeśli od dłuższego czasu zmagasz się z nieokreślonym dyskomfortem psychicznym.

 

Konsultacje psychologiczne online i stacjonarnie

Symptomy, przy których zalecany jest kontakt z psychologiem to m.in.:

  • długo utrzymujący się obniżony nastrój,
  • problemy z panowaniem nad emocjami i zachowaniem,
  • depresja,
  • nerwice,
  • ostry i przewlekły stres,
  • zaburzenia lękowe,
  • problemy zawodowe (np. wypalenie, brak równowagi między pracą a życiem osobistym),
  • ChAD (choroba afektywna dwubiegunowa),
  • Trudne/ traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa (np. syndrom DDA, dorosłe dzieci alkoholika DDA),
  • problemy w relacjach (np. w małżeństwie, problemy wychowawcze i rozwojowe u dzieci),
  • żałoba
  • i wiele innych.

 

Zgłoś się do psychologa, jeżeli od dłuższego czasu doświadczasz dyskomfortu, masz problem, z którym sobie nie radzisz a dotychczasowe próby jego rozwiązania nie przyniosły oczekiwanego efektu.
Zaufaj naszym specjalistom w Serdecznym Centrum Psychoterapii otoczymy Cię wsparciem i opieką, co pomoże Ci stopniowo odzyskać równowagę życiową.

 

Jak wygląda konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna to indywidualna rozmowa, służąca nawiązaniu relacji, ustaleniu Twoich trudności, potrzeb i oczekiwań. Opowiesz naszemu specjaliście o powodzie wizyty, trapiących Cię problemach i objawach. Postaraj nie martwić się i nie stresować.
Doświadczony psycholog wie, jak rozmawiać z osobami zmagającymi się z różnymi problemami. Jeśli podczas jednego spotkania nie uda się Wam omówić wszystkich Twoich problemów – nie martw się, spotkacie się po raz kolejny!

W Serdecznym Centrum Psychoterapii robimy wszystko by każdy klient czuł się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Jeżeli masz przeszkody w osobistym uczestniczeniu w spotkaniu, możliwa jest też konsultacja psychologiczna online.

 

Po zebraniu wywiadu psycholog zaproponuje Ci plan współpracy; postawi diagnozę i zaproponuje metodę leczenia.

 

Nie bój się prosić o pomoc. Zgłoś się do Serdecznego Centrum Psychoterapii – doświadczony psycholog postara się rozpoznać naturę Twojego problemu, a wspólnie przywrócicie równowagę emocjonalną do Twojego życia.

 

Konsultacje psychologiczne stacjonarnie i online

Konsultacja psychologiczna zazwyczaj składa się z 1-3 spotkań. Zastanowicie się wraz ze specjalistą, jakie Ty lub Twoje dzieci macie potrzeby i podejmiecie decyzję o wyborze ewentualnych dalszych form pomocy. Konsultacja daje możliwość zastanowienia się czy w danej sytuacji psychoterapia jest właściwą ścieżką. Pozwala to na podjęcie decyzji, czy przeprowadzać terapię z psychoterapeutą, czy należy już zasięgnąć pomocy u lekarza psychiatry.

 

Dla kogo?

Dla dorosłych, Dla dzieci i młodzieży

Konsultacje są dla osób, które:

  • wahają/zastanawiają się, z czym mają problem,
  • nie wiedzą, jak nazwać, określić swój problem,
  • czują, że coś jest nie tak,
  • czują się pogubieni,
  • szukają swojej drogi,
  • szukają pomocy,
  • szukają specjalisty, ale nie do końca wiedzą, jakiego.

 

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

Iwona Ciesielska - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Iwona Ciesielka

Psycholog, psychoterapeutka

Pracuję z młodzieżą i dorosłymi, oferuję pomoc psychologiczną i psychoterapię w oparciu o specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie

Dowiedz się więcej
blank

Elżbieta Kulak

Psycholog, psychoonkolog

Pomagam w odkrywaniu siebie oraz własnej drogi, zrozumieniu emocji, odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej oraz w żałobie

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Urszula Grzegorczyk

Pedagog, psychoterapeutka

Zajmuję się psychoterapią, pomocą psychologiczną, psychoedukacją, fitoterapią i doradztwem żywieniowym, prowadzę warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców,

Dowiedz się więcej
blank

Beata Bulzak

Psycholog, pedagog, psycholog transportu

Udzielam odpowiednich wskazówek, metod wychowawczych, aby relacja rodzic – dziecko oparta była na szacunku, zrozumieniu, a komunikacja w rodzinie przebiegała prawidłowo.

Dowiedz się więcej
blank

Marta Studzińska

Psycholog, Specjalistka psychoterapii uzależnień

Jako specjalista pracuję w obszarach: profilaktyki i terapii uzależnień chemicznych i behawioralnych, trudności emocjonalnych i interpersonalnych, zaburzeń lękowych i depresyjnych, przeciążenia stresem, rozwoju osobistego

Dowiedz się więcej
Piotr Pietrusza - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Piotr Pietrusza

Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych

Pomagam w kryzysach życiowych, zaburzeniach lękowych i depresyjnych, trudnościach w kontroli agresji

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Gabriela Pasiut

Psycholog

Przeprowadzam konsultacje psychologiczne oraz prowadzę diagnozę i terapię dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Janina Podchorodziecka-Pietrusza

Psycholog

Zajmuje się diagnozowaniem, badaniami psychologicznymi i pomocą psychologiczną w sprawach rodzinnych.

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Magdalena Sowa

psycholog, psychoprofilaktyk, trener Treningu Zastępowania Agresji, realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, kurator sądowy

Oferuję pomoc i wsparcie psychologiczne osób dorosłych, obniżenie poziomu złości, redukcja zachowań agresywnych

Dowiedz się więcej

Zapisz się do psychologa

RODO

Polityka prywatności