Trwa nabór na wakacyjne warsztaty rozwojowe dla dzieci w wieku 7-17 lat.
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
Zaburzenia zachowania u dzieci i młodzieży

Zaburzenia zachowania – objawy, leczenie, psychoterapia

Zaburzenia zachowania u dzieci pojawiają się już w wieku przedszkolnym. To jeden z najczęstszych powodów, dla którego dzieci są przyprowadzane na konsultacje z lekarzem specjalistą – psychologiem lub psychiatrą. Jeżeli zauważysz, że Twoje dziecko ma trudności koncentracji uwagi, jest impulsywne i nadpobudliwe – problemem mogą być zaburzenia zachowania. Sprawdź, jak możemy pomóc Twojemu dziecku w odzyskaniu równowagi emocjonalnej w Serdecznym Centrum Psychoterapii.

 

Czym są zaburzenia zachowania?

Zaburzenia w zachowaniu to występujący i powtarzający się nieadekwatny wzorzec zachowania. Niczym rzadkim są zaburzenia zachowania u dzieci w wieku przedszkolnym, ewentualnie we wczesnych latach nauki szkolnej. Dziecko z takimi zaburzeniami może zachowywać się niewłaściwie dla danej sytuacji, być impulsywne, nadpobudliwe, buntownicze czy agresywne. Zdarza się, że ma ono problem z nawiązywaniem bliższych relacji i jest przez to stygmatyzowane przez rówieśników.

 

Zaburzenie zachowania u dzieci – objawy

Problemy z zaburzonym zachowaniem częściej występują u chłopców niż dziewczynek. Ze względu na różnice w objawach dzieli się je na:

  • zaburzenia zachowania (m.in. nadpobudliwość ruchowa, trudności w koncentracji, roztargnienie, impulsywność, nadruchliwość);
  • zachowania aspołeczne (m.in. nadmierna agresja, przemoc fizyczna, wandalizm, kłamanie, zaniedbywanie obowiązków, wagarowanie, ucieczki);
  • zaburzenia opozycyjno-buntownicze (m.in. częsta irytacja, zmiany nastroju, popadanie w konflikty z dorosłymi, niechęć do współpracy, odrzucanie autorytetów, kwestionowanie reguł).

 

Leczenie zaburzenia zachowania i emocji

Leczenie zaburzenia w zachowaniu to przede wszystkim pomoc psychoterapeutyczna. Sam plan leczenia zaburzeń zachowania dla każdego dziecka jest opracowywany indywidualnie. Specjalista bierze pod uwagę m.in. wiek małego pacjenta, jego stan zdrowia, a także rodzaj i zaawansowanie zaburzeń.

W Serdecznym Centrum Psychoterapii wykorzystujemy najskuteczniejsze techniki. Przyjmuje u nas najlepszy psychiatra dziecięcy w Nowym Sączu. Swoim pacjentom oferujemy terapie indywidualne i terapie grupowe. Połączenie obydwu form zajęć przynosi najlepsze rezultaty w poprawie zachowania dziecka. Dodatkowo przy ADHD stosuje się leczenie farmakologiczne.

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

Terapeutka

Urszula Grzegorczyk

Pedagog, psychoterapeutka

Zajmuję się psychoterapią, pomocą psychologiczną, psychoedukacją, fitoterapią i doradztwem żywieniowym, prowadzę warsztaty i grupy wsparcia dla rodziców,

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Beata Nidecka

Psycholog, pedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel akademicki

Pomagam w obszarach problemów wychowawczych, szkolnych, zachowania autoagresywne (samookaleczenia), depresji, akceptacji siebie, wsparcie dzieci i młodzież, partnerów gdzie w rodzinie występuje uzależnienie od alkoholu.

Dowiedz się więcej
Ewa Kulig - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Ewa Kulig

Pedagog, psychoterapeutka

Oferuję psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, wsparcie wychowawcze i emocjonalne dla rodziców 

Dowiedz się więcej
Piotr Pietrusza - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Piotr Pietrusza

Psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności społecznych

Pomagam w kryzysach życiowych, zaburzeniach lękowych i depresyjnych, trudnościach w kontroli agresji

Dowiedz się więcej
Edyta Zychowicz - Serdeczne Centrum Psychoterapii

Edyta Zychowicz-Nika

Psycholog, psychoterapeuta w procesie certyfikacji

Oferuję indywidualne podejście do każdego Człowieka, dyskrecję, szacunek dla różnych doświadczeń i przeżyć, towarzyszenie w procesie zmiany.

Dowiedz się więcej
blank

Beata Bulzak

Psycholog, pedagog, psycholog transportu

Udzielam odpowiednich wskazówek, metod wychowawczych, aby relacja rodzic – dziecko oparta była na szacunku, zrozumieniu, a komunikacja w rodzinie przebiegała prawidłowo.

Dowiedz się więcej
blank

Katarzyna Kosińska-Klakla

Psycholog dziecięcy

Pomagam w obszarach: trudności wychowawczych, zrozumienia i regulacji emocji, odszukiwaniu potrzeb stojących za zachowaniem dzieci i młodzieży, wsparcia w budowaniu bliskiej relacji z dzieckiem, odkrywania zasobów zarówno dziecka, jak i rodzica

Dowiedz się więcej
Terapeutka

Agata Mazur-Matczyńska

Psycholog

Zajmuje się pomocą psychologiczną, diagnozą dzieci i młodzieży, terapią, mediacją. Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Dowiedz się więcej
blank

Elżbieta Kulak

Psycholog, psychoonkolog

Pomagam w odkrywaniu siebie oraz własnej drogi, zrozumieniu emocji, odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej oraz w żałobie

Dowiedz się więcej

Zapisz się na wizytę

RODO

Polityka prywatności