Trwa nabór na wakacyjne warsztaty rozwojowe dla dzieci w wieku 7-12 lat.
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
Logopeda Online - porady logopedyczne

Logopeda

Logopeda dziecięcy

Logopeda dziecięcy kojarzy się przede wszystkim z korekcją wad wymowy. Pamiętaj jednak, że logopedia jest bardzo szeroką dziedziną medycyny. Sam logopeda może pomóc nawet noworodkowi. Nie ma także górnej granicy wieku, kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty. Dlatego w Centrum Psychoterapii nie zamykamy się wyłącznie na dzieci. W naszej Klinice pracuje także logopeda dla dorosłych. Oczywiście pracownia logopedy przede wszystkim jest odwiedzana przez rodziców i ich dzieci, które korzystają z terapii dzieci i młodzieży.

 

Logopeda dla dorosłych

Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twojej osobie lub Twojemu dziecku pomógł wybitny logopeda, ćwiczenia z naszym specjalistą na pewno wyjdą Wam na dobre. Jesteśmy przekonani, że nasi eksperci pomogą wyzbyć się wad korekcji wymowy, ale nie tylko. Oprócz tego logopeda z Centrum Psychoterapii pomaga na innych obszarach (m.in. w zakresie poprawy emisji głosu, prawidłowego toru oddechowego itp.).

 

Kiedy z dzieckiem do logopedy?

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy do logopedy ze swoim dzieckiem udać się po raz pierwszy, mamy dla Ciebie kilka wskazówek. Nie czekaj i odwiedź natychmiast pracownię logopedy, jeżeli Twoje dziecko:

 

  • ma problemy ze ssaniem, połykaniem, gryzieniem lub żuciem;
  • nie głuży (ok. 3. miesiąca życia) lub nie gaworzy (ok. 7. miesiąca życia);
  • nie wymawia pojedynczych słów (w wieku ok. roku);
  • ma mały zasób słownictwa i nie tworzy prostych zdań (w wieku ok. 2 lat);
  • mówi niewyraźnie i niezrozumiale (niezależnie od wieku);
  • nie wymawia głosek “s”, “z”, “c”, “dz” (w wieku ok. 4 lat), głosek “sz”, “rz”, “cz”, “dż” (5 lat), głoski “r” (6 lat) i innych głosek (7 lat);
  • jąka się;
  • ma otwartą buzię lub nadmiernie się ślini;
  • ma trudności z nauką czytania i pisania.

 

Jak widzisz, logopeda dla dzieci pomaga najmłodszym w wielu sytuacjach. Co ważne, nie zawsze są one związane z mową.

Pomoc logopedy będzie wskazana nawet wówczas, kiedy dziecko ma problemy w zakresie jedzenia, nie odzywa się w określonych sytuacjach, nie reaguje na polecenia i unika kontaktu wzrokowego. Po prostu umów się na wizytę u logopedy dziecięcego, jeżeli zauważysz jakieś wątpliwości lub nieprawidłowości w obszarze mowy i komunikacji swojego dziecka.

 

Twój logopeda – Kraków, Nowy Sącz i okolice

Pamiętaj, że im szybciej zareagujesz i umówisz się z logopedą dziecięcym, tym lepiej dla Twojej pociechy. Logopeda dokładnie przyjrzy się małemu pacjentowi, co jest istotne zwłaszcza dlatego, że wielu rodziców nie potrafi zauważyć zaburzenia na wczesnym etapie. Tymczasem właśnie wówczas jest najłatwiej pomóc dziecku. Z czasem zaburzenia się utrwalają. Stąd logopeda dziecięcy Twojej pociesze powinien przyjrzeć się jak najwcześniej. Jeżeli nawet nic mu nie dolega, specjalista uspokoi Cię jako rodzica.

 

Logopeda online

Nie mamy wątpliwości, że specjaliści z Centrum Psychoterapii pomogą Tobie lub Twojemu dziecku. To najlepsi eksperci w okolicy. Do pracowni logopedy zapraszamy głównie rodziców z dziećmi z Krakowa, Nowego Sącza i okolic, ale nie zamykamy się na pacjentów z innych obszarów Małopolski, a nawet całego kraju oferując usługę: “logopeda online”. Szczególnie że dzięki wdrożeniu nowoczesnych środków komunikacji, swoim pacjentom udostępniamy konsultacje z logopedą poprzez gabinet online. Pamiętaj, że w naszym Centrum Psychoterapii przyjmuje też logopeda dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy na konsultacje!

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

Terapeutka

Dorota Łaszczewska – Świerczek

Logopeda, neurologopeda

Zajmuję się wspieraniem rozwoju mowy, usprawnianiem funkcji komunikacyjnej, korygowaniem zakłóceń w porozumiewaniu się

Dowiedz się więcej

Zapisz się do logopedy

RODO

Polityka prywatności