Trwa nabór na wakacyjne warsztaty rozwojowe dla dzieci w wieku 7-17 lat.
786 804 400 Pn-Pt : 8:00 - 20:00, Sb: 9:00-13:00
wizyty domowe

Wizyty domowe

Wizyty domowe to propozycja dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą dotrzeć do gabinetu psychoterapeutycznego. Zdarzają się sytuacje, kiedy to stan zdrowia, niepełnosprawność, bądź silne lęki, czy też obawy przed wizytą w gabinecie powodują, ze osoby potrzebujące wsparcia nie mogą skorzystać z pomocy specjalisty. Z myślą o tych osobach powołaliśmy zespół specjalistów realizujących wizyty domowe. Taka forma pomocy może stanowić krok do poprawy jakości życia pacjenta i jego rodziny.

 

Wizyta domowa specjalisty może być pomocna dla:

  • Dzieci i młodzieży – często dzieciom i młodzieży towarzyszy ogromny lęk związany z wizytą w gabinecie i pierwsze spotkania w domu mogą pomóc im ten lęk zminimalizować. Wizyta domowa psychologa czy psychoterapeuty pozwoli na obserwację dziecka w jego naturalnym środowisku, ponieważ zazwyczaj młodzi ludzie w mniejszym stopniu niż dorośli werbalizują swoje potrzeby i opowiadają o swoich przeżyciach. 
  • Rodziców – rodzice zgłaszający trudności wychowawcze, bądź zaniepokojeni zachowaniem, stanem zdrowia swojego dziecka mogą otrzymać od psychologa cenne wskazówki dostosowane do warunków domowych i rodzinnych. Również interwencje związane ze środowiskiem rodzinnym mogą być bardziej trafne w środowisku domowym.
  • Osób przewlekle chorych, w trakcie leczenia, pacjentów onkologicznych – często, kiedy przeszkodą do wizyty w gabinecie psychoonkologa jest stan zdrowia pacjenta wizyta domowa umożliwi kontakt bezpośredni z psychologiem, psychoterapeutą.
  • Osób starszych – wizyta domowa może być również dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które z wielu względów mogą mieć problem z korzystania z konsultacji psychologicznych online, ale również nie czują się komfortowo w takim kontakcie. Brak komfortu i poczucia bezpieczeństwa może obniżać możliwość skorzystania z pomocy.
  • Osób w kryzysie – doświadczenie nagłej straty, zmiany, bądź traumatycznego wydarzenia może powodować izolację, niechęć, lęk przed wizytą w gabinecie.  Wsparcie w tym najtrudniejszym okresie w warunkach domowych może pomóc pacjentowi przetrwać ten czas i wspomóc powrót do równowagi.
  • Wszystkich, którzy czują , ze nie mogą lub nie chcą dotrzeć do gabinetu.

Jak przygotować się na konsultacje domową i jak ona wygląda?

  • taka wizyta domowa nie różni się zasadniczo od wizyty w gabinecie, poza tym, że odbywa się w warunkach znanych i bezpiecznych dla pacjenta. Psychoterapeuta wstępnie oceni stan psychiczny pacjenta, udzieli wsparcia, w razie potrzeby przeprowadzi psychoedukacje i zaproponuje odpowiednia formę pomocy.

Istotne jest, aby pacjent był poinformowany i wyrażał zgodę na kontakt ze specjalistą. Jeśli odbędzie się to bez zgody pacjenta, pomoc może być mniej skuteczna.

Psychoterapeuta z dojazdem do domu to zapewnienie komfortu, poczucia bezpieczeństwa i dyskrecji.

Zobacz, kto świadczy tę usługę:

blank

Anna Kacprzycka- Gaworucha

Pedagog specjalny, psychoterapeuta

Prowadzę psychoterapię głównie w nurcie psychodynamicznym i systemowym. Dobieram sposób pracy do indywidualnych potrzeb osób zgłaszających się na terapię.

Dowiedz się więcej
blank

Elżbieta Kulak

Psycholog, psychoonkolog

Pomagam w odkrywaniu siebie oraz własnej drogi, zrozumieniu emocji, odnalezieniu się w nowej sytuacji życiowej oraz w żałobie

Dowiedz się więcej

Zapisz się na wizytę

Ładowanie...

RODO

Polityka prywatności