Lęk to bardzo często występujący objaw psychopatologiczny. O ile strach jest uświadomiony i stanowi odpowiedź na realne niebezpieczeństwo, o tyle lęk ma charakter irracjonalny.
Jeżeli doświadczasz zaburzeń lękowych lub zmaga się z nimi ktoś z Twoich bliskich, jesteś w odpowiednim miejscu.
Sprawdź, czym objawiają się zaburzenia depresyjno-lękowe, skąd się biorą i jak w walce z nimi pomaga terapia zaburzeń lękowych pod okiem wybitnych specjalistów z Serdecznego Centrum Psychoterapii.
Zaburzenia lękowe mogą przybierać bardzo różną postać. Wyróżnia się m.in.:
Irracjonalny lęk może mieć wiele przyczyn. Zazwyczaj czynnikiem wywołującym lęk jest sytuacja z dzieciństwa czy okresu dojrzewania. Za lęk odpowiadać mogą zdarzenia z życia prywatnego i zawodowego. Organizm może reagować na poważne zmiany w Twoim życiu. Genetyka też odrywa tutaj szczególną rolę – szczególnie przy lęku napadowym i uogólnionym.
Symptomy zaburzeń lękowych są różne w zależności od rodzaju problemu. Oprócz tego organizm każdego z nas reaguje inaczej. Pośród najczęściej występujących objawów zaburzeń lękowych wymienia się m.in.:
Jeżeli zmagasz się z zaburzeniami lękowymi lub taki problem ma ktoś z Twoich bliskich, jesteś w odpowiednim miejscu. W Serdecznym Centrum Psychoterapii leczymy zaburzenia lękowe u dzieci/młodzieży i osób dorosłych.
Najskuteczniejszą metodą leczenia w przypadku tych zaburzeń jest terapia poznawcza.
Umów się na wizytę w gabinecie jednego z naszych specjalistów na konsultacje psychologiczne, a następnie po ustaleniu sposobu leczenia skorzystaj z pomocy psychoterapeuty. Psychoterapia poznawczo-behawioralna (CBT) przyniesie oczekiwane przez Ciebie efekty.
Pamiętaj, że w leczeniu zaburzeń lękowych ważne jest wsparcie najbliższych. Jeżeli to ktoś z Twojej rodziny lub przyjaciół cierpi na zaburzenia lękowe, zaproponuj mu wizytę w naszej klinice, staraj się także być dla niego wsparciem w codziennych sytuacjach.